Zwycięstwo Lecha z hiszpańskim Villarreal CF rezultatem 3:0 - mistrz Ekstraklasy będzie rywalizować w zmaganiach europejskich wiosną!

Zwycięstwo Lecha z hiszpańskim Villarreal CF rezultatem 3:0 - mistrz Ekstraklasy będzie rywalizować w zmaganiach europejskich wiosną!

Bez wątpienia fani piłkarscy z naszego kraju nie mają za często sposobności do celebrowania triumfów swojego klubu w rozgrywkach pucharowych. Zespoły z naszej ligi często swoją przygodę z europejskimi rozgrywkami kończą bardzo szybko i w takim przypadku mogą skupić się wyłącznie na krajowych rozgrywkach. Jednak w aktualnie trwającym sezonie wyjątkowe podłoże do szczęścia mają wielbiciele popularnego Kolejorza. Drużyna mistrza Polski zakwalifikowała się do grupowych rozgrywek Ligi Konferencji Europy i od pierwszej kolejki zapewnia swoim sympatykom bardzo dużo emocji. Mistrz Ekstraklasy podczas ostatniej kolejki zmagań grupowych rywalizował z Villarreal CF, a więc bardzo trudnym rywalem. Triumf w tym pojedynku oznaczał, iż zawodnicy poznańskiego Lecha zapewnią sobie awans do kolejnej fazy. Mnóstwo futbolowych ekspertów wątpiło w to, iż mistrz PKO Ekstraklasy jest w stanie zwyciężyć z zdecydowanie lepiej notowanym oponentem i warto to zaznaczyć.

Mistrz PKO Ekstraklasy od początku tego pojedynku wyglądał znacznie lepiej niż Villarreal CF. Fantastycznym przykładem tego była bramka Kristoffera Velde, która padła w 27 minucie spotkania. Wielbiciele mistrza polskiej Ekstraklasy szaleli z radości i znacznie intensywniej zaczęli wspierać swoich zawodników. Rezultatem jeden do zera dla Lecha skończyła się pierwsza połowa meczu. W drugich 45. minutach tego meczu zawodnicy mistrza Ekstraklasa musieli grać uważnie i równolegle szukać szansy na strzelenie następnej bramki. Zawodnicy mistrza polskiej Ekstraklasy strzelili kolejnego gola 6 minut po starcie gry. W 51. minucie bramkę na dwa do zera strzelił Skóraś, który pokazywał się w tym spotkaniu niesamowicie. Piłkarz Lecha Poznań strzelił drugą bramkę 13 minut przez zakończeniem tego pojedynku, co doprowadziło futbolowych fanów zgromadzonych na stadionie przy ulicy Bułgarskiej do ekstazy. Pojedynek w ostatecznym rozrachunku skończył się rezultatem 3:0 dla mistrza polskiej Ekstraklasy, co oznaczało zapewniony awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji. W rozgrywkach grupowych mistrz polskiej Ekstraklasy zajął drugą lokatę. W kolejnej fazie Ligi Konferencji Europy rywalizować będą z norweskim Bodo/Glimt.